Naiste korvpall - reeglid ja kõik, mida peate mängu kohta teadma

Naiste korvpall on meeskondlik spordimäng, selle peamine eesmärk on visata pall vastase meeskonna korvile. Võit võidab need, kes võistluse ajal teenisid rohkem palli. Korvpallis valitakse ainult tüdrukud suured ja tüdrukud. Usutakse, et selline sport on väga kasulik, seega kuulub see koolide spordikoolitusprogrammi.

Naiste korvpall - mängu reeglid

Eksperdid usuvad, et naiste korvpall:

Need tunnused muutsid mängu väga kuulsaks, Ameerika laeva James Naismith leiutas esimesed reeglid 1891. aastal. Õpetaja soovis, et võimlemisstiilid oleksid huvitavamad, algatasid meeskonnad pallid puuviljakorvidesse. Alles aasta pärast James sõnastas põhireeglid, esialgu oli 13. Ja naiste korvpalli reeglid rahvusvahelisel tasandil võeti vastu alles 1932. aastal, Rahvusvahelise Korvpalliliidu esimesel kongressil. Kõige äärmuslikumad kohandused tehti 2004. aastal. Reeglid on lihtsad:

1. Kaks rühma võistlevad, viis neist igaühelt.
  2. Mängu eesmärk on visata pall kellegi teise korvini ja mitte lasta sellel endast välja visata.
  3. Mäng on vaid käsi, palli löömine või peatus peetakse rikkumiseks.
  4. Sama arvu punktidega lisab kohtunik aega ja teeb seda kuni võitja on määratud.
  5. Suletud distantsilt tulistatakse 2 punkti, kaugel üks - 3 punkti, karistus - 1 punkt.

Naiste korvpall - rõngaskõrgus

Naiste võrkpall on muutunud nii populaarseks, kuna see on vähemalt traumaatiline. Samuti tugevdab tervis erinevaid koormusi:

Korvpalli kõrgus põrandast on 10 jalga või 3,05 meetrit. Sama standardid kehtivad meeste korvpallile. Vastavalt spordialastele standarditele on korv fikseeritud korvpallikilbi madalast servast 0,15 meetri kauguselt ja korv on ennast ümbritsetud võrguga, millel puudub põhi. Korvi alumine serv on fikseeritud 3 meetri kaugusel 5 cm kaugusel põrandast, see reegel on tavaline nii meeste kui ka naiste meeskondade puhul. On mitmeid olulisi nüansse:

1. Disain pannakse nii, et seda ei saa nihutada ja koormused ei mõjuta varje asendit.
  2. Spetsiifist mõõdab korrektset kaugust põrandast kuni ülaosasse, sest mitte ainult täpsus mängib rolli, vaid ka erinevust nõlvades ühes ja teises suunas.

Mitu kvartalit on naiste korvpallis?

Korvpallis arvestatakse "puhast" aega, mängu kogus 2 kuni 4 perioodi või kvartalite kaupa 12 minutit. Katkestused antakse kaks minutit. Paljudes spordis on aeg jagatud pooleks, naiste korvpallireeglid on ühesugused. Stopper aktiveerub ainult siis, kui pall on mängus, kui see väljub välja, siis peatub taimer. Mängimisaeg kokku 40-48 minutit, kõik eeskirjad otsustavad.

Kui palju kestab veerand naiste korvpallist?

Kui palju on korvpalli neljandik? Iga kord eraldatakse 10 minutit, mitte mänguajast välja, võttes arvesse nende vahelisi vahemaid 120 sekundi jooksul. Ainult mängu kõrgusel, teise ja kolmanda perioodi intervallis, eraldatakse puhkeajaks 15 minutit. Kuid on ka kõrvalekaldeid:

1. Euroopas on kvartal 10 minutit.
  2. Ameerikas mängivad nad 12 minutit.
  3. NBA-s saavutatakse skoor 12 minutit, kuid aeglased ja viivitused kestavad umbes pool tundi.

Korvpalli naiste võistkondade hinnang

Naiste korvpall on sport, kus võistlused ei ole nii põnevad kui mehed, on kohtunik üldtunnustatud rahvusvaheliste reeglite kohaselt arvesse võtnud prille ja karistusi. Selleks, et saada õigus mängida kõige prestiižsemas turniiris, korraldas Venemaa meeskond sel aastal Kreekas, Bulgaarias ja Šveitsis 6 võistlust korvpalluritega. Naiste korvpallimeeskonnal õnnestus võita maailmameistrivõistlused ja maailmameistrivõistluste maailmameistrivõistluste karikavõistlused viisid Ungari endised meistrid.

Naiste korvpall - filmid

Enamik korvpalli toetajaid elab Ameerikas, kus peaaegu kõik riigi elanikud tunnevad seda mängu. Tänu sellisele populaarsusele tulistati sageli naiste korvpalli režissööride filme ja need on edukad ka maailma kasti. Kõige kuulsamad filmid:

1. "Mängimine kellegi teise valdkonnas . " Treeneri ajalugu, kes moodustas mustade mängijate meeskonna ja tõi nad meistrite kätte.
  2. "Võitude hooaeg" . Varasema tuntud treener saab võimaluse oma lemmikpordile tagasi pöörduda, kuid ühel tingimusel on vaja naiste meeskonda ette valmistada, et tüdrukud jõuaksid kõrgemale tasemele.
  3. "Mighty Max" Naiste meeskonna treener Kathy Nashi ajalugu, kes suudab lühikese aja jooksul võistlustest välja tõrjuda.